Przemysław Poznań 4:1 Las Puszczykowo

• autor: sebastianplachta27, 2015-05-24 20:37

Las Puszczykowo przegrał dzisiaj z Przemysławem Poznań aż 4:1. Jedyną bramkę dla zespołu z Puszczykowa strzelił Wiktor Cegłowski. W tym momencie sytuacja Lasu w tabeli prezentuje się beznadziejnie a widmo spadku coraz bardziej zagląda w oczy.

Mecz z Przemysławem miał być meczem o tzw. "sześć punktów". W tygodniu poprzedzającym mecz, cała drużyna ciężko pracowała na treningach, aby w jak najlepszej formie przystąpić do niedzielnego spotkania. Opiekun drużyny Lasu - Józef Hojny, delegował na boisko następującą jedenastkę: Trawicki - Czerniak, Wiórek, Piechocki, Tomaszewski - Jazdończyk, Miedziak, Skołuda, Wojewoda, Przybylski - Cegłowski.  Na ławce rezerwowych zasiedli Płachta, Babula, Kaczanowski, Rybczyński, Stelmach, Werbliński. Z powodu zawieszenia za kartki, nie mogli zagrać Poźniak oraz Skorczyk.
Gospodarze dobrze rozpoczęli ten mecz, szybko strzelając bramkę, która otworzyła to spotkanie. Las za wszelką cenę dążył do wyrównania, ale brakowało skuteczności i precyzji. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, Przemysław natomiast rozszerzał grę, atakując bocznymi strefami. Po momencie przestoju, piłkarze gospodarzy około 30 minuty zdobyli bramkę na 2:0, wykorzystując zamieszanie podbramkowe. Las zdołał przed przerwą strzelić bramkę kontaktową, której autorem był Wiktor Cegłowski. W międzyczasie na boisku mieliśmy zmianę, gdy za kontuzjowanego Marka Wiórka wszedł Mateusz Werbliński. Na przerwę Las schodził przegrywając 2:1.
Druga połowa to ciągłe dążenie drużyny z Puszczykowa do zdobycia kolejnych bramek. Przemysław groźnie kontratakował, jednak dobrze w bramce poczynał sobie Tomasz Trawicki. Wiadome było to, że huraganowe ataki Lasu mogą przynieść niebezpieczeństwo w postaci straty bramki. Tak też się stało, gdy do za krótko wybitej piłki dopadł napastnik gospodarzy i strzałem "z czuba" pokonał Trawickiego. Bramka na 4:1 była bliźniaczo podobna, znów piłka została wybita za krótko i po raz kolejny napastnik gospodarzy nie miał problemu z umieszczeniem futbolówki w bramce. Do końca spotkania nic się już nie zmieniło i Las przegrał to spotkanie 4:1.
Sytuacja w tabeli staję się coraz gorsza, meczy coraz mniej, a rywale z którymi zmierzy się Las coraz mocniejsi. W sobotę 30 maja do Puszczykowa przyjeżdża Zawisza Dolsk i nikt nie wyobraża sobie innego scenariusza jak zwycięstwo drużyny Lasu.