Las Puszczykowo 7:1 LKS Kicin

• autor: sebastianplachta27, 2015-04-27 14:59

Las Puszczykowo pokonał na własnym boisku drużynę LKS-u Kicin aż 7:1. Prawdziwym katem dla drużyny z Kicina okazał się Dominik Skorczyk, który strzelił gościom pięć bramek. Było to drugie zwycięstwo piłkarzy Lasu w tym sezonie. Sytuacja w tabeli jest nadal trudna, ale zawodnicy, sztab szkoleniowy i zarząd wierzą w utrzymanie.

Na spotkanie z drużyną z Kicina, trener Józef Hojny wystawił najmocniejszą chyba na ten moment "11" w której znaleźli się: Trawicki - Czerniak, Wiórek, Werbliński, Kaczanowski - Miedziak, Wojewoda, Poźniak, Röskau, Skołuda - Skorczyk a na ławce rezerwowych zasiedli tym razem Płachta, Cegłowski, Rybczyński, Jazdończyk, Szcześniak, Babula i Stelmach. Początek spotkania to zdecydowane ataki drużyny gospodarzy, która szybko chciała wyjść na prowadzenie. Sztuka ta udała się już w 3 minucie spotkania, gdy po błędzie bramkarza gości, Dominik Skorczyk wpakował piłkę do pustej siatki. Mecz rozpoczął się wiec bardzo dobrze dla ekipy Lasu. Chwile później mieliśmy już 2:0, po raz kolejny strzelcem bramki okazał się Skorczyk, który otrzymał doskonałe podanie od Poźniaka i strzałem w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza. Widać było że piłkarzom Lasu ciągle mało, dlatego ataków na bramkę LKS-u było na potęgę. Dobre spotkanie rozgrywał Wojewoda, który świetnie podawał, ale sam też próbował strzelać na bramkę, jego uderzenie na rzut rożny sparował bramkarz z Kicina. Jednak zdecydowanym bohaterem tego meczu był Dominik Skorczyk, który około 30 minuty meczu strzelił swojego trzeciego gola, wykorzystując po raz kolejny błąd bramkarza uderzając piłkę w krótki róg jego bramki. Bramka na 4:0 była autorstwa Marka Wiórka, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Wojewody z rzutu rożnego i strzałem głową podwyższył prowadzenie Lasu.
Na drugą połowę ekipa z Puszczykowa wyszła bez Kaczanowskiego, którego w przerwie zmienił Marcin Stelmach. Nadal na boisku rządziła ekipa gospodarzy, ale słowa pochwały należą się również drużynie z Kicina, która mimo wysokiego wyniku na swoją niekorzyść, walczyła o każdy kawałek piłkarskiej murawy. Swoje show kontynuował Skorczyk, cały czas nękając defensywę gości. Warto wspomnieć, że Dominik po pierwszej połowie mógł mieć na swoim koncie aż 4 gole, jednak jego strzał z końcówki pierwszej części zatrzymał się na poprzeczce. Co nie udało się jednak przed przerwą, udało się po niej, Skorczyk otrzymał kolejne genialne podanie i strzałem w długi róg pokonał bramkarza a w Puszczykowie mieliśmy już 5:0. Swoje "trzy grosze" do wysokiego zwycięstwa Lasu dołożył także Poźniak, oprócz asysty zaliczył także gola, wykorzystując dobre dośrodkowanie i strzałem głową pokonał golkipera gości. Przysłowiową kropkę nad "i" postawił Skorczyk, który otrzymał podanie z głębi pola i znów w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza LKS-u Kicin. Goście walczyli jednak o gola do samego końca i ta sztuka udała im się około 90 minuty, kiedy to ładny strzał znalazł miejsce w siatce bramki Lasu.