Przed meczem z Maratończykiem Brzeźno

• autor: sebastianplachta27, 2015-04-17 19:26

W 17 kolejce rozgrywek o mistrzostwo poznańskiej klasy A - grupy I, drużyna seniorów Lasu Puszczykowo rozegra swoje spotkanie w Brzeźnie, gdzie rywalem będzie ekipa miejscowego Maratończyka. W rundzie jesiennej w Puszczykowie, sobotni gospodarze wygrali gładko z Lasem aż 4:1. Najbliższa potyczka obydwu drużyn, będzie więc dobrą okazją do rewanżu dla ekipy z Puszczykowa.

Maratończyk po 16 kolejkach plasuje się na 9 miejscu w tabeli. Dotychczas udało mu się zdobyć w lidze 17 punktów, na które złożyło się 5 zwycięstw, 2 remisy i 9 porażek. Ekipa z Brzeźna jest trzecią drużyną w tabeli, która straciła najwięcej bramek, przed Nią znajdują się tylko drużyny Lasu oraz Przemysława Poznań. Po rozegranych jak dotąd trzech kolejkach rundy wiosennej, drużyna gospodarzy sobotniego spotkania, zgromadziła aż 7 punktów, remisując z KS Łopuchowo 2;2 oraz wygrywając z KS Gniezno 3:0(walkower) i LKS Kicin 6:3. Najskuteczniejszymi zawodnikami Maratończyka jest duet napastników czyli Marek Małecki oraz Tomasz Filusz, którzy mają na swoim koncie po 7 bramek i to na nich w szczególności należy zwrócić uwagę w jutrzejszym meczu. Trenerem drużyny z Brzeźna jest dobrze znany Piotr Mowlik.
W drużynie z Puszczykowa przed jutrzejszym spotkaniem panują dobre nastroje. Trener Józef Hojny ma do dyspozycji praktycznie wszystkich zawodników. Ekipa z Puszczykowa jest bardzo zmobilizowana, bo gracze oraz sztab szkoleniowy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że spotkań do końca sezonu co raz mniej i w każdym meczu należy szukać kompletu punktów aby utrzymać się w lidze. Strata Lasu do Maratończyka to w tym momencie aż 12 punktów, więc ewentualna wygrana w Brzeźnie pozwoliłaby na zbliżenie się do rywala i zmniejszenie straty do 9 punktów.
Początek spotkania pomiędzy Maratończykiem a Lasem wyznaczony został na godzinę 16.30. Spotkanie w Brzeźnie sędziować będzie trójka Szczepankiewicz, Marczyk oraz Makowski.
Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!