Las Puszczykowo 2:2 KS Łopuchowo

• autor: sebastianplachta27, 2015-04-15 14:08

W meczu trzeciej kolejki rundy wiosennej, drużyna seniorów Lasu Puszczykowo zremisowała u siebie z ekipą KS Łopuchowo 2:2. Obydwie bramki dla drużyny gospodarzy strzelił Dominik Skorczyk. Było to 8 w historii spotkanie obydwu drużyn. Dotychczas piłkarze Lasu ani razu nie poczuli smaku zwycięstwa w spotkaniach z drużyną z Łopuchowa.

Piłkarze Lasu od początku zdawali sobie sprawę, że mecz z KS Łopuchowo nie będzie należał do łatwych. W poprzedniej rundzie ekipa z Puszczykowa przegrała na boisku sobotniego rywala 2:1, a skład na tamto spotkanie znacznie odbiegał od obecnego. W meczu z Łopuchowem, trener Hojny wystawił swój wydaje się najmocniejszy na ten moment skład w którym znaleźli się: Trawicki - Kaczanowski, Wiórek, Piechocki, Tomaszewski - Miedziak, Röskau, Skołuda, Szcześniak - Skorczyk, Poźniak a na ławce rezerwowych zasiedli Płachta, Stelmach, Czerniak, Cegłowski, Przybylski, Stróżyk i Wojewoda.
Pierwsza połowa rozpoczęła się od wzajemnego badania obydwu drużyn, na pierwszy rzut oka wydawać się mogło że ekipa z Łopuchowa to młoda, perspektywiczna ekipa, która nie powiedziała w lidze ostatniego słowa. Las wiedział, że aby poprawić swoją ciężką nadal sytuację ligową, mecz ten musi bezsprzecznie wygrać. Gospodarze objęli prowadzenie po znakomitym strzale Dominika Skorczyka, który dostał świetne podanie ze środka pola, zawodnik gości złamał linie spalonego, a napastnik Lasu pięknym strzałem lobem, pokonał bramkarza. Od tego momentu puszczykowianie zaczęli atakować odważniej, co skutkowało kontrami drużyny z Łopuchowa, jednak na całe szczęście nie dochodziło po nich do zbytniego zagrożenia pod bramką Lasu. Groźne natomiast były strzały, z którymi znakomicie radził sobie Trawicki, który potwierdza że bezsprzecznie obecnie należy mu się miejsce między słupkami. Jednak co się odwlecze to nie uciecze, pod koniec pierwszej połowy w ogromnym zamieszaniu podbramkowym najsprytniej zachował się napastnik gości i strzałem z bliska pokonał rozpaczliwie interweniującego Trawickiego. Warto dodać, że wcześniej golkiper gospodarzy obronił trzy dobitki pierwszego strzału po rzucie rożnym. Na przerwę obydwie drużyny schodziły z jedynką po stronie strzelonych goli.
Druga połowa to znów zdecydowane ataki gospodarzy z Puszczykowa i kontry ekipy z Łopuchowa. Podwyższenie dla drużyny Lasu mógł uzyskać Adam Skołuda, jednak tylko w sobie znany sposób z okolicy 11 metra uderzył w bramkarza, który sparował uderzenie na rzut rożny. Las dążył do prowadzenia, ale puszczykowianie tego dnia nie mieli dobrze ustawionego celownika. Około 70 minuty na rajd w pole karne zdecydował się Dominik Skorczyk, jego uderzenie w długi róg przełamało ręce golkipera z Łopuchowa i od słupka wpadło do siatki. Las w końcu dopiął swego, odzyskał prowadzenie w meczu, teraz należało tylko postawić przysłowiową kropkę nad "i". Niestety minutę później z bramki cieszyła się drużyna......KS Łopuchowo. Z dobrze egzekwowanym rzutem rożnym poradziła sobie defensywa Lasu, ale jednak wybiła futbolówkę za krótko, ponowne dośrodkowanie znalazło adresata, a ten z najbliższej odległości strzałem głową pokonał Trawickiego. Las rzucił wszystko na jedną kartę, ale nie udało się rozstrzygnąć spotkania na swoją korzyść. Ostatecznie w Puszczykowie spotkanie zakończyło się remisem 2;2.
Kolejne spotkanie, drużyna seniorów rozegra w najbliższą sobotę, 18 kwietnia w Brzeźnie a przeciwnikiem Lasu będzie tamtejszy Maratończyk. Początek meczu o godzinie 16.30.