Przed meczem z Pogonią Książ Wielkopolski

• autor: sebastianplachta27, 2015-03-27 14:46

Po udanej inauguracji rundy wiosennej i wygranej z Polonią II Środa Wielkopolska, drużyna seniorów Lasu Puszczykowo zmierzy się w najbliższą sobotę 28 marca o godzinie 16:00 w Książu Wielkopolskim z tamtejszą Pogonią. Mecz ten dla Lasu będzie dobrą okazją do rewanżu za klęskę z własnego boiska w rundzie jesiennej 0:2

Zarówno drużyna Lasu jak i Pogoni zaliczyła udaną inaugurację rundy. Ekipa z Puszczykowa po pełnym emocji meczu pokonała na własnym boisku faworyzowaną Polonię II Środa Wielkopolska 3:2, a drużyna z Książa Wielkopolskiego która rozgrywała swój mecz w Kicinie, pokonała miejscowy LKS aż 5:0. Jutrzejsze spotkanie zapowiada się więc bardzo ciekawie. Przeciwnik Lasu w obecnym sezonie plasuje się w środku tabeli zajmując siódme miejsce z dorobkiem osiemnastu punktów, na które złożyło się pięć zwycięstw, trzy remisy oraz sześć porażek. Pogoń ma w lidze strzelone dwadzieścia bramek i stracone aż 33, co przy bilansie ekipy z Puszczykowa wygląda całkiem dobrze. Jak wspominałem wyżej, w pierwszym spotkaniu tych drużyn, Pogoń wygrała na boisku przy ulicy Sportowej w Puszczykowie 2:0, ale zwycięstwo to wcale nie przyszło im z łatwością. Szkoleniowiec Lasu Józef Hojny w meczu z Pogonią będzie mógł desygnować na boisko praktycznie najmocniejszy skład, z przyczyn zawodowych zabraknie tylko obrońcy Daniela Piechockiego.
Nie tylko w pojedynku Pogoni z Lasem powinno być ciekawie, inne spotkania również zapowiadają się emocjonująco, a rozkład 15 kolejki poznańskiej klasy A grupy I prezentuje się następująco:
Pogoń Książ Wielkopolski - Las Puszczykowo
Zawisza Dolsk - Wiara Lecha Poznań