Ligę czas zacząć czyli przed meczem z Polonią II Środa...

• autor: sebastianplachta27, 2015-03-18 00:12
Ligę czas zacząć czyli przed meczem z Polonią II Środa Wielkopolska

W najbliższą sobotę 21 marca o godzinie 15:00, drużyna seniorów Lasu zainauguruje rundę wiosenną poznańskiej klasy A meczem, w którym zmierzy się z Polonia II Środa Wielkopolska. Pojedynek ze średzką ekipą będzie pierwszym oficjalnym spotkaniem nowego szkoleniowca puszczykowskiej drużyny - Józefa Hojnego.

Las podczas zimowego okresu przygotowawczego rozegrał sześć spotkań kontrolnych w których trzykrotnie odnosił zwycięstwo oraz trzykrotnie musiał przełykać gorycz porażki. Nowemu trenerowi LAS-u nie zależało jednak w głównej mierze na wynikach, a na stylu jaki prezentować będzie gruntownie przebudowana przed startem ligi drużyna. Podstawowym celem drużyny z Puszczykowa w obecnych rozgrywkach jest utrzymanie się w lidze. Zadanie z pewnością nie będzie łatwe, gdyż Las dołuje w tabeli, zajmując po pierwszej rundzie ostatnie miejsce z dorobkiem zaledwie jednego punktu. Inaczej sytuacja ma się z Polonią II Środa Wielkopolska, która na półmetku sezonu plasuje się na wysokim szóstym miejscu, z dorobkiem 21 punktów. Na "oczko" Polonii złożyło się 7 zwycięstw i 6 porażek, a drużyna dodatkowo pochwalić się może dodatnim bilansem bramkowym który wynosi 31-22. Trzon drużyny tworzą zawodnicy, którzy nie mieszczą się w kadrze pierwszego zespołu a także Ci, którzy w barwach trzecioligowej "pierwszej" drużyny, rozgrywają mniejszą ilość spotkań. W rundzie jesiennej Las poległ na boisku w Środzie Wielkopolskiej po słabym meczu aż 5:0, więc w spotkaniu na własnym terenie będzie za wszelką cenę chciał zmazać złe wrażenie z inaugurującego sezon 2014/2015 pojedynku. Należy pamiętać o tym, że każde spotkanie dla drużyny z Puszczykowa jest jak walka na śmierć i życie, Las musi zacząć regularnie punktować aby poprawić swoje miejsce w tabeli.
Mecz z Polonią II Środa Wielkopolska będzie z pewnością trudny, ale nie niemożliwy do wygrania dla puszczykowskiego zespołu. To właśnie w takim momencie jak ten, poznaje się prawdziwy kolektyw i siłę zespołu. Żaden z kibiców, który dopinguje Las, nie wyobraża sobie tego aby drużyna, która dostarczyła im tyle radości i niezapomnianych chwil mogła spaść do B-klasy.
Początek drogi o utrzymanie już w sobotę, pokażmy wszystkim że niemożliwe nie istnieje.

21.03.2015 godz. 15:00
LAS Puszczykowo - Polonia II Środa Wielkopolska

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.