Las Puszczykowo 3:6 Avia Kamionki

• autor: sebastianplachta27, 2015-03-16 09:55

W rozegranym w sobotę spotkaniu sparingowym, Las Puszczykowo przegrał z drużyną Avii Kamionki 3:6. Bramki dla ekipy z Puszczykowa strzelili Marcel Röskau, Marek Wiórek oraz Kamil Kaczanowski. Był to ostatni sparing Lasu, kolejny mecz który rozegra teraz puszczykowska drużyna to spotkanie mistrzowskie w którym przeciwnikiem będzie Polonia II Środa Wielkopolska.

Do spotkania z Avią, Las przystąpił bez kontuzjowanego Dominika Skorczyka, który na ostatnim treningu skręcił kostkę i trwa teraz walka z czasem, aby ten zdołał się wykurować na pierwszy ligowy mecz. Trener Hojny miał jednak alternatywe, dlatego na ostatni sparing Las wyszedł w następującym zestawieniu: Trawicki - Czerniak, Piechocki, Przybylski, Tomaszewski - Miedziak, Wojewoda, Poźniak, Szcześniak, Skołuda - Röskau a na ławce rezerwowych zasiedli Wiórek, Stróżyk, Jazdończyk, Rakocy, Marchewka, Kaczanowski i Rybczyński. Mecz od pierwszego gwizdka sędziego toczony był w szybkim tempie, Avia od początku starała się narzucić swój styl gry, Las spokojnie czekał na swoje okazje. Pierwszy strzał na bramkę Trawickiego mógł przynieść ekipie z Kamionek bramkę, ale golkiper Lasu sparował uderzenie na rzut rożny. Pierwsze wyjście Lasu pod bramkę Avii przyniosło ekipie gospodarzy prowadzenie, Wojewoda znakomicie wypatrzył Röskau'a a ten plasowanym uderzeniem po ziemi w sytuacji sam na sam pokonał golkipera gości. W pierwszej połowie Las miał jeszcze znakomite sytuacje aby podwyższyć, ale dobrze spisywał się bramkarz Avii, który obronił dwa dobre uderzenia Tomka Szcześniaka. Po chwili dominacji Lasu, odważniej do głosu zaczęli dochodzić piłkarze z Kamionek. W wydawać się się mogło nie groźnej sytuacji, na bramkę Lasu uderzył zawodnik gości i fenomenalny sposób umieścił futbolówkę w siatce, a jego strzał zyskał miano bramki meczu. Drużyna z Puszczykowa po stracie gola podkręciła tempo i na przerwę schodziła z jednobramkowym prowadzeniem, gdyż najlepiej w polu karnym zachował się doświadczony Marek Wiórek i z bliskiej odległości wślizgiem wpakował piłkę do siatki. Po przerwie na boisku zaprezentowali się gracze rezerwowi, w drużynę Lasu wkradła się niedokładność i brak koncentracji, co szybko wykorzystała Avia i strzeliła dwa gole, obydwa po sytuacjach jeden na jednego z bramkarzem. W drużynie Lasu aktywny był Röskau, który za wszelką cenę starał się dołożyć kolejne trafienia do swojego dorobku. Remisowe trafienie Lasu to uderzenie głową Kamila Kaczanowskiego, który wykorzystał dobre podanie Bartosza Stróżyka. Po bramce na 3;3 gra Lasu siadła, a Avia wzięła się do roboty, aplikując Naszym piłkarzom jeszcze 3 bramki.
Wynik w tym spotkaniu nie był najważniejszy, najważniejsza była gra, która w pierwszej połowie szczególnie wyglądała bardzo płynnie. Widać że drużyna coraz lepiej dogaduje się ze sobą na boisku oraz co ważne poza nim również. Pierwsze spotkanie z Polonią II będzie bardzo istotne, szczególnie z psychicznego punktu widzenia, gdyż wygrana pozwoli uwierzyć w to, że nie ma w Naszej lidze drużyny niepokonanej i z każdym można wygrać.