Las Puszczykowo 5:2 Stella II Luboń(relacja)

• autor: sebastianplachta27, 2015-03-01 18:02

W rozegranym wczoraj spotkaniu sparingowym, drużyna Las Puszczykowo pokonała po bardzo ciekawym meczu ekipę Stella II Luboń 5:2. Trzy bramki dla Lasu strzelił Dominik Skorczyk, a po jednym trafieniu dołożyli Sebastian Miedziak oraz Marcel Roskau.

Trener Hojny w spotkaniu ze Stella II Luboń miał do dyspozycji aż 22 zawodników, z których każdy gotowy był do tego, aby zagrać w pierwszym składzie. Na pierwszą połowę spotkania Las wyszedł w następującym składzie: Trawicki – Rybczyński, Wiórek, Przybylski, Czerniak – Miedziak, Jazdończyk, Cegłowski, Maciołek, Poźniak – Skorczyk. Od początku meczu, dużą przewagę zyskała drużyna gospodarzy, KS Szczytniki grające jako Stella II Luboń osłabiona brakiem kilku podstawowych graczy, miała ogromne problemy z zastopowanie ataków Lasu. Po jednym z nich pierwszą bramkę spotkania zdobył Dominik Skorczyk, z bliska pakując piłkę do siatki. Kilka minut później kolejną bramkę dla drużyny z Puszczykowa dołożył Sebastian Miedziak, który okazał się pewnym egzekutorem rzutu wolnego. Drużyna Stelli próbowała się odgryzać ekipie Lasu, jednak pewnie w bramce spisywał się Tomasz Trawicki. Gdy tylko nadarzała się okazja, gospodarze podkręcali tempo, groźnie atakując środkiem czy też bokami. Po jednej z takich akcji, kolejną bo już drugą w tym meczu bramkę strzelił Dominik Skorczyk, wykorzystując bardzo dobre podanie kolegi. W tym meczu było widać u Dominka ogromną chęć do strzelania jak największej ilości bramek, bo po chwili po ładnej akcji zespołowej Lasu, Skorczyk pewnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza gości i w Puszczykowie było już 4:0 dla miejscowego Lasu. Takim też wynikiem skończyła się pierwsza połowa spotkania, a trener Hojny cały czas podkreślał aby drużyna była do końca skoncentrowana, mimo wysokiego prowadzenia. Po przerwie na boisko wybiegła totalnie inna jedenastka. Szkoleniowiec Lasu desygnował na murawę: Płachtę, Roskau’a, Babulę, Piechockiego, Stróżyka, Marchewkę, Rakocego, Skołudę, Misia,  Łuczaka i Tomaszewskiego, którzy w tym spotkaniu od początku pełnili rolę rezerwowych. Tempo spotkania w drugiej połowie troszkę „siadło”, co było widać gołym okiem. Stella II zaczęła odważniej atakować, ale bardzo dobrze w trzech sytuacjach bramkowych, zachował się bramkarz Lasu - Płachta, który po przerwie zmienił Tomasza Trawickiego. Las próbował również swoich sił w ataku i właśnie po jednej z takich sytuacji, prowadzenie na 5:0 podwyższył Marcel Roskau, który popisał się bardzo dobrą akcją indywidualną i uderzeniem przy dalszym narożniku pokonał bramkarza gości. Bramka na 5:0 rozluźniła gospodarzy, co skrzętnie wykorzystał zespół z Lubonia, strzelając bramkę na 5:1 po rzucie karnym, sprokurowanym przez Przemysława Rakocego. Gol na 5;2 obciąża zarówno defensywę Lasu jak i bramkarza, bo strzał przy krótkim słupku to ewidentnie wina golkipera, ale także obrony, która w ogóle do tego strzału dopuścić nie powinna.
Kolejnym przeciwnikiem Lasu będzie już  w najbliższą sobotę drużyna Orkanu Konarzewo, dobrze znana nam ze wspólnych meczy w klasie A w ubiegłych latach. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku w Konarzewie, gdyż na puszczykowskim MOSiR’ze prowadzone będą prace renowacyjne murawy, tak aby ta w jak najlepszy sposób została przygotowana na pierwsze spotkanie Lasu w rundzie wiosennej, w którym drużyna z Puszczykowa podejmować będzie Polonię II Środa Wielkopolska.