Las Puszczykowo 0:1 KS 1920 Mosina

• autor: sebastianplachta27, 2015-02-23 14:35

Las Puszczykowo po dobrej grze przegrał w drugim meczu kontrolnym przed startem rundy wiosennej na własnym boisku z IV-ligową KS 1920 Mosina 0:1. Jedyna w tym spotkaniu bramka padła w drugiej części spotkania.

Las na spotkanie z rywalem zza miedzy wyszedł w następującym ustawieniu: Płachta - Czerniak, Skorczyk, Kaczanowski, Rybczyński - Miedziak, Jazdończyk, Skołuda, Szcześniak, Poźniak - Cegłowski a na ławce rezerwowych tym razem zasiedli Trawicki, Rakocy, Stróżyk, Maciołek, Tomaszewski i Marchewka.
Od początku mecz toczony był głównie w środkowej strefie boiska. Las bardzo dobrze zaweżął pole gry, nie dając ekipie z Mosiny rozwinąć skrzydeł. Widać było że zawodnicy trenera Józefa Hojnego są skoncentrowani i starają się za wszelką cenę realizować założenia taktyczne na to spotkanie. Pierwszy groźny strzał na bramkę oddał zespół gości, ale Płachta złapał uderzenie z dystansu Maurycego Niemczyka. Las probówał się odgryzać często grając bocznymi sektorami boiska, na bramkę uderzał Wiktor Cegłowski ale jego strzał był niecelny. W pierwszej połowie nie działo się zbyt wiele, lekka przewaga Mosiny nie przeszkadzała jednak drużynie z Puszczykowa w robieniu swojej gry i na przerwę obie ekipy schodziły przy remisie 0:0. Warto odnotować że trzykrotnie Las przed stratą bramki ratował bramkarz, który obronił groźny strzał z rzutu wolnego oraz dwukrotnie uderzenie z pola karnego. Na drugą połowę Las wyszedł w troszkę innym ustawieniu, na boisku pojawili się wszyscy gracze rezerwowi. W szeregi drużyny gospodarzy wkradła się lekka nonszalancja, którą od razu starała się wykorzystać drużyna gości. Już pierwsza sytuacja bramkowa przyniosła prowadzenie ekipie KS 1920 Mosina, gdy w łatwej sytuacji napastnik z Mosiny umiescił piłkę w pustej bramce. Goście szli za ciosem, chwile po zdobyciu gola, arbiter podyktował rzut karny po zagraniu ręką Dominika Skorczyka, jednak na całe szczęscie piłka uderzona przez gracza gości poleciała daleko obok słupka bramki Lasu. Znakomicie w szeregach drużyny z Puszczykowa spisywał się golkiper Tomasz Trawicki, parukrotnie ratując swoją ekipę przed stratą gola. Obydwoje bramkarze Lasu rozegrali bardzo dobre spotkanie, co po meczu w wypowiedziach podkreślali sami zawodnicy jak i trener Hojny.
Las Puszczykowo przegrał więc ostatecznie z drużyną KS 1920 Mosina 0:1. Spotkanie mogło się podobać licznie zgromadzonym kibicom na puszczykowskim stadionie w to piękne sobotnie popołudnie. Kolejny mecz drużyna z Puszczykowa rozegra już w najbliższą sobotę a rywalem będzie zespół Stelli II Luboń niedawno jeszcze występujący w lidze kórnickiej pod nazwą KS Szczytniki.