Las Puszczykowo 1:0 Avia Kamionki

• autor: sebastianplachta27, 2015-02-16 14:44

Drużyna seniorów Lasu Puszczykowo w swoim pierwszym spotkaniu kontrolnym pokonała po ciekawym meczu ekipę Avii Kamionki 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w końcówce Marcin Maciołek.

W sparingu zadebiutowali zawodnicy, którzy zasilili szeregi puszczykowskiej drużyny. Trener Józef Hojny desygnował do gry następująca jedenastkę: Trawicki - Kaczanowski, Piechocki, Przybylski, Tomaszewski - Miedziak, Czerniak, Skołuda, Poźniak, Szcześniak - Skorczyk, natomiast na ławce rezerwowych zasiedli Płachta, Babula, Maciołek, Cegłowski, Rybczyński, Rybicki i Marchewka.

Mecz toczony był w dość płynnym tempie, ekipa Lasu próbowała różnych wariantów gry, skrzydłami, przez środek, bardzo aktywny na lewej stronie był Szcześniak, którego dośrodkowania siały panikę w szeregach obrony gości. Po jednej z takich właśnie wrzutek, świetną okazję do zdobycia gola miał Dominik Skorczyk, ale jego strzał głową w tylko wiadomy dla siebie sposób wybronił bramkarz gości. Avia próbowała odgryzać się dośrodkowaniami w pole karne, ale pewnie grała defensywa Lasu. Najlepszą okazję Avia stworzyła sobie przed przerwą, jednak w sytuacji sam na sam z Trawickim zawodnik gości minimalnie chybił. W pierwszej połowie wart odnotowania był jeszcze strzał Sebastiana Miedziaka, po którym piłka odbiła się od słupka. Do przerwy więc, Las remisował z Avią 0:0. Po przerwie trener Hojny desygnował na boisko rezerwowych, Płachta zastąpił Trawickiego w bramce, ponadto na boisku zobaczyliśmy Babulę, Cegłowskiego, Marchewkę, Rybczyńskiego, Rybickiego i Maciołka. Ten ostatni okazał się strzelcem jedynej bramki, gdy w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza gości. Drugą bramkę mógł dołożyć Cegłowski, ale w łatwej sytuacji posłał piłkę wysoko nad bramką. Obraz meczu w drugiej połowie był taki jak w pierwszej, Las był stroną przeważającą, goście kontratakowali. Wynik faktycznie mógł być okazalszy, ale w niektórych sytuacjach zabrakło chłodnej głowy, aby dołożyć kropkę nad "i".

Następnym sparingpartnerem puszczykowskiego Lasu będzie IV-ligowy zespół KS 1920 Mosina, przeciwnik znacznie bardziej wymagający. Ekipa trenera Hojnego będzie musiała zagrać swój najlepszy futbol, by pokonać rywala zza miedzy. Po pierwszym meczu kontrolnym widać, że gra zmierza ku lepszemu, a Las Puszczykowo idzie w dobrym kierunku. Wszystko zweryfikuje boisko, nastroje są bojowe, a zawodnicy wiedzą że trzeba walczyć do końca by osiągnąć postawiony sobie cel.