statystyki szczegółowe

Aktualności

Kotwica Kórnik - Las Puszczykowo 3:1

• autor: sebastianplachta27, 2014-05-05 00:53

Las Puszczykowo przegrał na wyjeździe z Kotwicą Kórnik 3:1 w ramach rozgrywanej XIX kolejki grupy wschodniej klasy okręgowej. Jedyną bramkę dla podopiecznych trenera Włodzimierza Bajera strzelił po uderzeniu głową Marcin Maciołek. Po tej porażce sytuacja Lasu jest jeszcze bardziej skomplikowana, w następnej kolejce do Puszczykowa przyjeżdża zespół KS Łopuchowo i aby myśleć o utrzymaniu, Las koniecznie to spotkanie musi wygrać.

Do spotkania z Kotwicą drużyna Lasu przystępowała bez dwóch dotychczas podstawowych zawodników czyli bramkarza Sebastiana Płachty oraz obrońcy Dawida Hoffmanna. Pierwszy narzeka na ból w okolicy kolana, natomiast Dawid zmaga się z urazem kostki. Dodatkowo za kartki musiał pauzować strzelec zwycięskiej bramki z ubiegłego tygodnia - Dominik Skorczyk. Trener Bajer w obliczu braków kadrowych zdecydował się delegować na boisko następującą jedenastkę : Grzegorski - Norek(k), Witkowski, Piechocki, Werbliński - Maciołek, Jazdończyk, Linka, Klemens, Wolniak - Kowalkiewicz, a na ławce zasiedli rezerwowy bramkarz Skołuda oraz Stróżyk, Buczko i Czerniak. Początek spotkania to jak wszyscy przypuszczali - huraganowe ataki drużyny Kotwicy, z którymi dobrze radziła sobie defensywa Lasu. Od początku meczu na wielką próbę wystawiony był Grzegorski, który jednak dobrze radził sobie ze strzałami zawodników z Kórnika, wśród których brylowali znani z występów w trzecioligowym Fogo Luboń - Łukasz Kubiak, Robert Siejek i Tomasz Nawrot. Pierwszą bramkę dla ekipy Kotwicy strzelił bezpośrednio z rzutu wolnego Mieszko Pytlak. Drugą bramkę dołożył Siejek, po sytuacji sam na sam z Grzegorskim. Do przerwy Las przegrywał więc z Kotwicą 2:0. Po przerwie drużyna trenera Bajera zaczęła grać odważniej. Dobre okazję mieli Maciołek oraz Klemens, ale strzał tego pierwszego nie przyniósł bramki kontaktowej gdyż dobrze w bramce interweniował Tomasz Haze, podobnie jak przy strzale Klemensa. Kontaktowy gol dla Lasu padł po dwójkowej akcji Kowalkiewicza z Maciołkiem, pierwszy dośrodkował z bocznego sektora boiska w środek pola karnego, gdzie najprzytomniej zachował się Maciołek, który strzałem głową pokonał bramakrza gospodarzy. Drużyna z Puszczykowa dążyła do wyrównania, ale ataki gości przerywała dobrze grająca w tym meczu obrona Kotwicy. W ostatnich minutach spotkania drużyna z Kórnika dobiła ostatecznie Las, w dość niegroźnej sytuacji niepewnie interweniował Grzegorski, a z jego błędu skrzętnie skorzystał napastnik gospodarzy, który podwyższył wynik spotkania na 3:1.

Po tym spotkaniu drużyna Lasu Puszczykowo rozegra jeszcze siedem "finałów". Przeciwnikami będą kolejno: KS Łopuchowo, Wełna Rogoźno, Stella Luboń, Vitcovia Witkowo, Polonia Poznań, Warta Śrem i Pelikan Niechanowo. Aby realnie myśleć o utrzymaniu, drużyna Lasu powinna wygrać 5 spotkań i liczyć na potknięcia sąsiadujących w tabeli rywali. Pierwszy z "finałów" Las rozegra już w najbliższą sobotę, 10 maja o godzinie 16:00 z KS Łopuchowo.