Las przegrywa w Gruszczynie! Piast Kobylnica - Las...

• autor: sebastianplachta27, 2014-04-07 15:10
Las przegrywa w Gruszczynie! Piast Kobylnica - Las Puszczykowo 2:0

Nie udało się drużynie Lasu Puszczykowo zdobyć pierwszych punktów w tej rundzie. W niedzielne popołudnie, drużyna Włodzimierza Bajera uległa na boisku w Gruszczynie ekipie Piasta Kobylnica i rozpoczęła sezonu od wielkiego falstartu.

Na spotkanie z drużyną Piasta, Las Puszczykowo wybiegł w zestawieniu: Płachta - Norek, Hoffmann, Werbliński, Wolniak - Röskau, Jazdończyk, B.Szymczak, Klemens, Czerniak - Maciołek. Jedenastka którą wystawił trener Bajer była chyba najbardziej optymalna, kiedy weźmiemy pod uwagę ilość nieobecnych w drużynie Lasu. W Gruszczynie z wielu przyczyn nie mogli zameldować się bracia Kowalkiewiczowie, Kamil Linka, Dominik Skorczyk, Daniel Piechocki, Mateusz Kotkowiak, Wojciech Socha a chory na spotkanie z Piastem przyjechał środkowy obrońca Tomasz Witkowski i trener Lasu nie ryzykował zdrowia swojego podopiecznego, sadzając go na trybunach.
Początek spotkania to dążenie Lasu do strzelenia bramki, w pierwszej minucie groźnie uderzał Szymczak, ale jego strzał z kłopotami sparował bramkarz z Kobylnicy. Ataki gospodarzy były prowadzone głównie skrzydłami, z małym naciskiem na środek pola. Z piłkami wrzucanymi w pole karne dobrze radziła sobie defensywa Lasu, która oddalała zagrożenie dalekimi wybiciami, albo skutecznie na przedpolu interweniował Płachta. W 11 minucie w zamieszaniu podbramkowym bramkę zdobywa Piast, przy wielkim udziale sędziego, który nie odgwizdał ewidentnej ręki napastnika kobylnickiego zespołu, gdy ten przyjmował piłkę. Na nic zdały się protesty całej drużyny Lasu, sędzia pozostał przy swojej decyzji i w 12 minucie piłkarze z Puszczykowa wznawiali grę od środka. Później wiarę w końcowy sukces próbował tchnąć w kolegów Marcin Maciołek, ale jego dwa strzały, jeden z rzutu wolnego, jeden po akcji indywidualnej, obronił bramkarz gospodarzy. W pierwszej połowie po strzale na 1:0 Piasta nie działo się praktycznie nic oprócz wyżej opisanych sytuacji Maciołka. Akcje zarówno Lasu jak i Piasta były chaotyczne i w łatwy sposób rozwiązywane przez defensywę jednej jak i drugiej drużyny.
Drugą połowę bardziej zdecydowanie rozpoczął Las, ale jego akcje nie przynosiły rezultatu w postaci strzelenia bramki. Piast kontynuował swoją grę, często rozrzucając piłkę w boczne sektory boiska, ale z każdą próbą dostarczenia piłki w pole karne Lasu, obrona z Puszczykowa radziła sobie bez problemów. Kobylniczanie próbowali także przerzucać piłkę za plecy obrony Lasu, jedna z takich sytuacji mogła zakończyć się bramką, ale czujnie na przedpolu interweniował Płachta. Raz po raz na strzały z dystansu decydował się Maciołek, ale jego próby były albo niecelne, albo dobrze interweniował golkiper. Druga bramka dla Piasta, to strzał z rzutu karnego po faulu Norka na napastniku z Kobylnicy. Skutecznym egzekutorem okazał się obrońca Jastrząb i Piast po nieudanej inauguracji w meczu z Niechanowem, mógł cieszyć się z kompletu punktów.

W najbliższej kolejce, ekipa Lasu Puszczykowo otrzymuje z "automatu" trzy oczka za spotkanie z Lechitą Kłecko, która wycofała się z rozgrywek. Następne spotkanie to potyczka z TOS TPS Winogrady w środę, 16 kwietnia o godzinie 17.30 na boisku na Winogradach.

Piast Kobylnica - Las Puszczykowo 2:0(1:0)
Bramki: ?(11'), Jastrząb(90+1')

Las Puszczykowo: Płachta - Norek, Hoffmann, Werbliński, Wolniak - Röskau, Jazdończyk, Klemens, Szymczak B. , Czerniak - Maciołek
Ponadto grał : Stróżyk