Koniec przygody w Pucharze Polski, EWPA Komorniki - Las...

• autor: sebastianplachta27, 2013-09-25 20:45
Koniec przygody w Pucharze Polski, EWPA Komorniki - Las Puszczykowo 3:0!!

Nie udało się piłkarzom Lasu Puszczykowo awansować do kolejnej rundy Pucharu Polski. W dzisiaj rozegranym meczu, ulegliśmy 3:0 ekipie EWPA Komorniki. Co dziwne, wynik nie odzwierciedla postawy boiskowej piłkarzy Lasu.

Las dzisiejsze spotkanie rozpoczął w dość eksperymentalnym składzie. W bramce zagrał mało jeszcze doświadczony Filip Grzegorski, obronę tworzyła czwórka zawodników Norek, Skorczyk, Witkowski, Kotkowiak, pomocą zarządzała trójka zawodników Linka, Wojewoda, Jazdończyk, wspomagana przez bocznych Klemensa i Halickiego, a z przodu osamotniony brylować miał Grzegorz Frankowski. Początek spotkania to wzajemne badanie się obydwu drużyn. Pierwszy strzał na bramkę oddała jednak EWPA, kiedy ładnie lewym sektorem boiska w pole karne wdarł się napastnik gospodarzy, lecz jego uderzenie w ładny sposób na rzut roźny sparował Grzegorski. W 8 minucie doskonałą sytuacje miał Las, bramkarz Komornik wyszedł daleko przed swoją bramkę, źle wybijając przy tym piłkę, ta trafiła pod nogi Kamila Linki, który zdecydował się na strzał z woleja z okolicy czterdziestego metra, jego uderzenie jednak zatrzymało się na poprzeczce. Jak mawia piłkarskie porzekadło, niewykorzystane sytuacje się mszczą, 11 minuta spotkania, rzut rożny dla EWPY, dobrze dograna piłka w pole karne a tam piłkę do bramki, ładnym kontrującym uderzeniem z wewnętrznej części stopy do bramki kieruje napastnik gospodarzy. EWPA - Las 1:0. Po stracie bramki, Las rzucił się do odrabiania strat, lecz próby pełzły na niczym. Albo doskonale ze swoich zadań wywiązywała się obrona EWPY, albo ataki Lasu były szarpane i brakowało im precyzji i składu. Bardzo aktywny w szeregach drużyny z Puszczykowa był Halicki i Klemens, którzy wejściami odpowiednio z lewej i prawej strony, próbowali rozrywać szyki obronne gospodarzy. Jednak, po raz kolejny o utracie bramki decydują błędy indywidualne. Błąd Skorczyka wykorzystał pomocnik EWPY i po ładnym wejściu w pole karne, w 43 minucie spotkania, uderzył obok bramkarza i podwyższył wynik spotkania na 2:0. Do przerwy rezultat nie uległ już zmianie i do szatni drużyna z Komornik schodziła z dwubramkową przewagą. Po przerwie, śmielej do ataków ruszył Las. Groźnie na bramkę uderzał Linka, który stopę ułożoną ma prawie jak sam maestro David Beckham, groźnie strzelał Klemens, ale we wszystkich wypadkach lepszy okazywał się bramkarz EWPY. W 69 minucie do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w polu karnym Lasu, gdzie bez piłki, głową, groźnie bramkarza Lasu, Filipa Grzegorskiego zaatakował napastnik gospodarzy. Bramkarz Lasu otrzymał uderzenie w krtań, które swoimi skutkami przyniosło w 78 minucie zmianę i swój debiut na bramce puszczykowskiego Lasu zaliczył Stróżyk. EWPA dobiła Las w 90 minucie, gdy z bliskiej odległości piłkę do bramki wpakował napastnik gospodarzy.

Las zakończył więc przygodę w Pucharze Polski, ale rozgrywki ligowe trwają w najlepsze. Kolejne spotkanie puszczykowska drużyna rozegra już w najbliższą sobotę, 28 września, o godzinie 16:00, w Łopuchowie, gdzie przeciwnikiem będzie tamtejszy Klub Sportowy.

Zbiórka na to spotkanie została wyznaczona o godzinie 13:15 w budynku klubowym. Na spotkanie wyruszymy piętnaście minut później czyli o godzinie 13:30.

W imieniu zarządu, sztabu szkoleniowego oraz zawodników, zapraszamy serdecznie wszystkich sympatyków puszczykowskiego klubu, do licznego dopingu w tym ważnym dla Nas i ważnym dla sytuacji w tabeli meczu.