Stróżyk drugi raz ratuje Las! Warta Śrem pokonana w III...

• autor: sebastianplachta27, 2013-09-12 21:35
Stróżyk drugi raz ratuje Las! Warta Śrem pokonana w III rundzie Pucharu Polski!!

Drużyna Lasu Puszczykowo awansowała do IV rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgu. W rozegranym dzisiaj meczu w Puszczykowie, ekipa gospodarzy pokonała faworyzowaną Wartę Śrem. Bramki dla Naszej drużyny strzelali Marcin Klemens w 80 minucie oraz Bartosz Stróżyk w minucie 93. Następny mecz rozegramy prawdopodobnie 25 września, lecz nie wiadomo jeszcze kto będzie przeciwnikiem.

Las Puszczykowo spotkanie z Wartą Śrem rozpoczął w następującym zestawieniu:Napierała - Norek, Witkowski, Kotkowiak, Klemens Marcin - Halicki Adam, Wojewoda, Linka, Jazdończyk, Szymczak Andrzej - Skorczyk. Od początku mecz toczył się w szybkim tempie, kibice nie zdążyli jeszcze dobrze usiąść, a w trzydziestej sekundzie po kapitalnym podaniu od Jazdończyka, w sytuacji sam na sam znalazł się Linka, który tylko w sobie wiadomy sposób strzelił piłką obok słupka - co za początek spotkania. Chwilę potem groźny strzał na bramkę oddał Skorczyk, ale jego uderzenie z ostrego kąta dobrze złapał golkiper gości. Las cały czas zaskakiwał obronę Warty nieszablonowymi atakami, ciężko było doszukać się jakiś mankamentów w grze obronnej jak i ofensywnej drużyny z Puszczykowa. W 10 minucie faulowany w śremskim polu karnym zostaje Halicki, do rzutu karnego podchodzi Skorczyk, ale bramkarz wyczuwa jego intencje i w ładny sposób broni uderzenie z jedenastu metrów. Las - Warta 0:0, gramy dalej. Po chwili przestoju jednej i drugiej drużyny, nadchodzi pechowa 33 minuta. Warta wykonuje rzut rożny z prawej strony boiska, piłka wrzucona na dalszy słupek, tam do środka zgrywa ją zawodnik gości, a pod samą bramką najprzytomniej zachowuje się napastnik ze Śremu i pakuję futbolówkę do bramki. Mamy pierwszą bramkę w Puszczykowie, niestety dla drużyny przyjezdnej. Po bramce tempo gry trochę "stanęło", a obydwie drużyny były już raczej myślami w szatni. Tak więc do przerwy, Las przegrywał z Wartą 0:1. Po przerwie na boisku za Jazdończyka pojawił się Bartosz Szymczak. Swoim wejściem ożywił trochę poczynania naszej drużyny, często przerywając w zarodku ataki Warty, oraz kilkukrotnie groźnie strzelając na bramkę. Drużyna Lasu była bardzo zdeterminowana, cały czas dążyła do wyrównania wyniku, jednak albo dobrze interweniowała obrona i bramkarz, albo w ekipie Lasu brakowało zrozumienia. W 65 minucie na boisku za dobrze grającego Halickiego, wszedł Paweł Kowalkiewicz. Był to pierwszy mecz w którym Paweł wszedł na swoją nominalną pozycję napastnika, gdyż u trenera Darka Janickiego popularny Gruby grywa na środku obrony. Na boisku panowała walka, dużo gry obydwie drużyny toczyły w środku boiska. W końcu przyszła 80 minuta, akcję Lasu zainicjował Skorczyk, który odważnym rajdem pognał w stronę bramki Warty, dostrzegł doskonale wybiegającego na pozycję Klemensa, który uderzeniem wślizgiem pokonał rozpaczliwie interweniującego bramkarza Śremu. Las - Warta 1:1. Po strzeleniu bramki wyrównującej, zarówno drużyna gospodarzy jak i gości, ruszyła do huraganowych ataków. Żaden z team'ów nie chciał rozstrzygnąć o losu meczu w rzutach karnych. W 85 minucie na boisku pojawił się Stróżyk, który zastąpił Skorczyka. Okazał się to strzał w przysłowiową dziesiątkę, gdyż to właśnie popularny Finan okazał się najważniejszy w końcowym rozrachunku. 93 minuta, Las i Warta, myślami już przy rzutach karnych, jednak jeszcze przed końcowym gwizdkiem mamy rzut z autu dla gospodarzy. Piłkę do rąk bierze Werbliński, który w międzyczasie pojawił się na boisku, daleki wrzut w pole karne, tam piłkę trąca głową Linka, ląduje ona pod nogami Stróżyka, który plasowanym strzałem pokonuje bramkarza Warty, Las prowadzi 2:1. Cała drużyna eksploduje radością, rzuty karne nie będą chyba potrzebne. Chwilę po wznowieniu gry, arbiter kończy spotkanie. Las w IV rundzie Pucharu Polski. Tak buduje się historia!!!

Las Puszczykowo - Warta Śrem 2:1(0:1)
Bramki:Marcin Klemens 80', Bartosz Stróżyk 93'

Kolejne spotkanie Las Puszczykowo rozegra w sobotę 14 września w Suchym Lesie. Przeciwnikiem będą tamtejsze Suchary. Początek spotkania o godzinie 16:00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy do kibicowania naszej drużynie.