statystyki szczegółowe

Aktualności

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie! Lechita Kłecko pokonany.

• autor: sebastianplachta27, 2013-09-01 13:19

Drużyna Lasu Puszczykowo zdobyła pierwsze 3 punkty w tym sezonie. W meczu wyjazdowym rozgrywanym w Kłecku, nasza drużyna pokonała miejscowego Lechitę 3:2. Bramki dla Lasu strzelali: Marcin Klemens, Andrzej Sitarz oraz Bartosz Stróżyk.

Skład Lasu na to spotkanie, do końca pozostawał wielką niewiadomą. Trener Dariusz Janicki zdecydował się jednak na następującą 11 : Werbliński - Witkowski, Kowalkiewicz P., Piechocki, Norek - Linka, Wojewoda, Sitarz, Kowalkiewicz H., Klemens M. - Röskau. Na ławce rezerwowych usiadł tylko i wyłącznie Bartek Stróżyk. Mecz sam w sobie był bardzo wyrównany, z dużą ilością sytuacji podbramkowych dla jednych jak i drugich. Początek jednak należał do Lasu. Już w drugiej minucie bezpańską piłkę przejął Marcin Klemens, popędził w stronę bramki i ładnym uderzeniem pokonał bramkarza Lechity. Drużyna z Kłecka natychmiast chciała wyrównać wynik spotkania, ale fantastycznymi interwencjami popisywał się znakomicie dysponowany bramkarz Lasu, Mateusz Werbliński. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i drużyna Lasu do szatni schodziła z jednobramkową przewagą. Druga połowa, rozpoczęła się od huraganowych ataków gospodarzy, którzy za wszelką cenę chcieli strzelić bramkę wyrównującą. Ich starania zostały nagrodzone w 61 minucie spotkania, gdy błąd obrony Naszej drużyny wykorzystał napastnik Lechity i z najbliższej odległości pokonał Werblińskiego. Jednak drużyna z Kłecka, niedługo cieszyła się z remisu. W środku pola piłkę odzyskał Sitarz, popędził sam w stronę bramki Lechity i pięknym plasowanym strzałem po ziemi pokonał bramkarza z Kłecka. W 75 minucie na boisku zameldował się Stróżyk, zawodnik który dostaje mało szans na grę od trenera Janickiego. Popularny "Finek" już w pierwszej akcji po wejściu na plac gry, mógł zdobyć bramkę. lecz jego uderzenie okazało się minimalnie niecelne. Jednak, co się odwlecze to nie uciecze, w 85 minucie piękna akcja Lasu przyniosła trzecią bramkę, której strzelcem okazał się Stróżyk. Klemens dograł piłkę wzdłuż bramki, a tam niekryty przez obrońców gospodarzy napastnik Lasu wpakował piłkę do siatki. W minucie 92 faulowany w polu karnym Lasu został zawodnik Lechity i sędzia podyktował rzut karny. Osobiście uważam, że nie powinno być jedenastki, jednakże arbiter ocenił inaczej tą sytuację. Ładnym uderzeniem a'la Panenka popisał się zawodnik gospodarzy i Lechita strzeliła bramkę kontaktową. Jednak chwilę po wznowieniu gry od środka, sędzia spotkania zakończył pojedynek.

Lechita Kłecko - Las Puszczykowo 2:3(0;1)
Bramki dla Lasu : Marcin Klemens 1', Andrzej Sitarz 65'. Bartosz Stróżyk 85'