Spójnia Strykowo - Las Puszczykowo 0:3

• autor: sebastianplachta27, 2013-08-05 00:15

4. sierpnia 2013 spotkanie towarzyskie w Strykowie. Las Puszczykowo przechodzi kolejny test przed nowym sezonem. Rozjemcą dzisiejszego spotkania jest Eugeniusz Paluszak. Skład Lasu – w bramce Maciej Łuczak – brak podstawowego bramkarza wymusiła na trenerze konieczność przetestowania Macieja na nietypowej pozycji. W obronie Lasu od prawej strony testowany zawodnik Tomek, dalej doświadczony Piechocki i etatowy obrońca Kotkowiak. Na prawej obronie Klemens Marcin. W pomocy od lewej wracający po dwuletniej przerwie Halicki Adam. W środku Sitarz. Wojewoda i Szymczak Bartosz. Na prawej pomocy Klemens Adam i w napadzie osamotniony Idzik Szymon.

Na mecz dotarliśmy z 10 minutowym opóźnieniem stąd brak informacji odnośnie pierwszych minut. Jednak od miejscowych kibiców dowiadujemy się, że wynik brzmi 0:0. Od początku naszej relacji widać lekką przewagę Lasu. Drużyna gości stara się rozgrywać atak pozycyjny wobec, którego niewiele potrafi zdziałać Spójnia.

W 15. Minucie Idzik znalazł się w dogodnej sytuacji, niestety nie potrafił wykorzystać okazji stworzonej przez kolegów  zespołu.

Dwadzieścia minut spokojnej gry, cały czas Las próbuje rozgrywać piłkę, niestety skutecznie przeszkadza Spójnia.

40. minuta groźne uderzenie z woleja, niestety odrobinę niecelne. Przeżywający drugą młodość Szymczak Andrzej.

41. minuta celne, mocne uderzenie Halickiego. Myślę, że to może być wzmocnienie Lasu w nadchodzącym sezonie.

45. minuta spotkania Klemens Artur przewrotką zdobywa bramkę dla Lasu. Z rzutu rożnego dogrywał Halicki. Piłkę na 5. Metr zgrał Szymczak Bartosz gdzie najczujniejszy okazał się Klemens, który w ekwilibrystyczny sposób pokonał bramkarza gości.

Druga połowa spotkania na ławce usiadł Andrzej Szymczak. W pierwszej minucie po przerwie znakomitą intwerwencją popisał się Łuczak. Broniąc strzał z 16. Metra. Warto zauważyć, że od początku spotkania cennými radami zza bramki nowego bramkarza wspomaga trener Janicki, dla którego jest to czwarte spotkania na ławce trenerskiej puszczykowskiego Lasu. Gra toczy się w spokojnym tempie, w środkowej strefie boiska, aczkolwiek zarysowuje się lekka przewaga strykowskiej drużyny. Z wątpliwego rzutu wolnego, w 52. minucie niecelny strzał oddaje środkowy pomocnik Spójni. Drużyna Lasu stara się rozgrywać akcje spokojnie, wymieniając dużą ilość krótkich podań, zarówno na połowie swojej jak i drużyny ze Strykowa. W 54 minucie, ekipa Spójni oddaje groźny strzał, zablokowany został on jednak przez wracającego Marcina Klemensa, następnie piłkarze ze Strykowa wykonywali rzut rożny, jednak również bez większego zagrożenia pod bramką Lasu po tym stałym fragmencie gry nie było. W 57 minucie na boisku pojawił się rezerwowy bramkarz Spójni. 59 minuta przyniosła  groźny, lecz minimalny niecelny strzał Daniela Piechockiego. Warto wspomnieć, że były kapitan imponuje w dzisiejszym meczu spokojem i opanowaniem w najbardziej kluczowych dla spotkania sytuacjach. W 63 minucie kapitalnym strzałen zza pola karnego popisał się Andrzej Sitarz, pokonując rezerwowego bramkarza Spójni i mamy już 2;0 dla Lasu. Trener Janicki żyje razem z zespołem, żywiołowo reagując na wydarzenia boiskowe. Kluczem do sukcesu w dzisiejszym meczu jest gra zespołowa i walka na całym piłkarskim placu. Po pięknej akcji zespołowej, w 72 minucie groźny strzał na bramkę oddaje Szymczak, ale bramkarz bez większych problemów łapię piłkę.76 minuta przyniosła podwyższenie rezultatu, świętną indywidualną akcją popisał się Artur Klemens i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, umieścił piłkę w siatce.

Las po trzeciej bramce stara się uspokoić grę jednak Spójnia chcąc urwać w tym meczu coś dla siebie, skutecznie przeszkadza w poczynaniach drużyny z Puszczykowa. Ataki gospodarzy skutecznie rozbijają obrońcy, przerywając grę licznymi faulami.

Ciekawe rozegranie rzutu wolnego, Wojewoda zagrywa obok muru po ziemi do Sitarza, ten kilka centymetrów ponad bramką. Chwilę później w dobrej sytuacji znalazł się Halicki, jednak po zagraniu do Idzika niebezpieczeństwo zażeganli obrońcy. Do końca spotkania, wynik nie uległ już zmianie i w czwartym meczu kontrolním drużyna Lasu Puszczykowo pokonała Spójnie Strykowo 3:0.
Kolejny mecz już we wtorek, w Komornikach.