Sprawozdanie zarządu

• autor: dominskorc16, 2013-02-12 20:43

W rozwinięciu przedstawiamy sprawozdanie z działalności  zarządu K.P. Las Puszczykowo za okres

23.02.2009 -15.02.2013

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia KP LAS PUSZCZYKOWO, które odbyło się w dniu 23.02.2009 wybrano Zarząd w składzie:

• Małgorzata Kowalkiewicz – Prezes,
  • Ryszard Jackowiak – V-ce Prezes,
  • Zdzisław Stróżyk – v-ce Prezes Zarządu,
  • Andrzej Szymczak – Skarbnik,
  • Maciej Stelmachowski – Sekretarz,
  • Miron Skołuda – Członek Zarządu,
  • Ryszard Przynoga – Członek Zarządu.

Zarząd na początku kadencji dokonał podziału odpowiedzialności za poszczególne zadania i każdy członek Zarządu wykonywał swoje obowiązki na bieżąco. W sprawach przekraczających codzienne obowiązki odbywały się doraźne spotkania lub konsultacje telefoniczne.

Głównymi zadaniami Zarządu były:

1. Organizacja treningów dla różnych grup wiekowych (w tym zatrudnienie trenerów, utrzymanie boiska i szatni, zapewnienie sprzętu sportowego).
  2. Organizacja udziału drużyn w rozgrywkach ligowych (w tym zgłoszenie drużyn do rozgrywek, obsługę sędziowską, transport na mecze wyjazdowe, opiekę trenerską i medyczną, przygotowanie boiska do zawodów).
  3. Dbanie o poziom sportowy drużyn i rozwijanie indywidualnych umiejętności zawodników.
  4. Pozyskiwanie środków finansowych i rzeczowych na działanie klubu.
  5. Współpraca z Urzędem Miasta oraz z Centrum Animacji Sportu.
  6. Współpraca z Wielkopolskim Związkiem Piłki Nożnej.

Ad.1 W omawianym okresie odbywały się treningi dla 3 lub 4 grup wiekowych, zazwyczaj 2 lub 3 razy w tygodniu. W okresach od wiosny do jesieni treningi odbywały się głównie na boisku przy ul. Kościelnej i na tzw. Orlikach. W okresach zimowych głównie na salach gimnastycznych. Udało się zorganizować także obóz kondycyjny.

Ad. 2 Wszystkie drużyny brały udział w rozgrywkach organizowanych przez WZPN. Wiązało się to z:

• wnoszeniem opłat za zgłoszenie drużyn do zawodów,
  • wnoszeniem opłat za zgłoszenie zawodników do zawodów,
  • wnoszeniem opłat za transfery,
  • zapewnieniem badań lekarskich,
  • zatrudnieniem trenerów dla każdej drużyny,
  • transportem na mecze wyjazdowe autokarami lub samochodami prywatnymi,
  • przygotowaniem boiska i szatni do meczów rozgrywanych u siebie,
  • wypłacaniem pieniędzy sędziom przyjeżdżającym na zawody,
  • przygotowaniem strojów sportowych i piłek meczowych,
  • całoroczne utrzymanie boiska trawiastego oraz budynku klubowego,
  • ubezpieczenie zawodników od NNW.

Ad. 3 Zarząd dokonywał podsumowania wyników sportowych drużyn na koniec każdej rundy rozgrywek. Największym osiągnięciem sportowym klubu w omawianym okresie był awans drużyny seniorskiej do klasy okręgowej.

Ad. 4 Największą pozycją po stronie dochodów od wielu jest dotacja z Urzędu Miasta Puszczykowa (w 2009 38,9 tys. PLN, w 2010 50 tys. PLN, w 2011 41 tys. PLN, w 2012 59 tys. PLN). Procedura pozyskania dotacji związana jest z udziałem w konkursie ofert oraz z koniecznością złożenia sprawozdania z wydatkowania środków publicznych. Za wszystkie lata sprawozdania zostały złożone, ponadto zarząd przystąpił do konkursu ofert na 2013 rok.

Ponadto źródłami dochodów były składki członków klubu i środki od sponsorów.

Ad. 5 Zarząd Klubu był w stałym kontakcie z władzami miasta oraz z CAS. Kontakty dotyczyły różnego rodzaju spraw, z których najważniejszą było przejęcie przez klub odpowiedzialności za pielęgnację boiska od 2012 roku.

Ad. 6 Zarząd klubu utrzymywał kontakty z WZPN na zasadzie współpracy administracyjnej. Delegat klubu wziął także udział w Zjeździe wyborczym WZPN.

Pod koniec kadencji zmarli Prezes oraz V-ce Prezes Zarządu. Zarząd zastanawiał się nad zwołaniem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Członków. Mając na uwadze zbliżający się termin zwyczajnego WZC oraz fakt, że Zarząd nie stracił mocy decyzyjnej, podjęta została decyzja o tym, aby nie zwoływać Nadzwyczajnego WZC.

Zarząd składa podziękowania osobom i instytucjom, które wspierały klub przez ostatnie 4 lata. Dziękujemy trenerom, zawodnikom, gospodarzowi, Urzędowi Miasta, sponsorom i przyjaciołom naszego stowarzyszenia za wsparcie.