Udane rozpoczęcie rozgrywek drużyn młodzieżowych Lasu

• autor: pkazmierczak87, 2012-04-03 13:09

Z dobrej strony zaprezentowały się obie drużyny młodzieżowe. Juniorzy pokonali na własnym obiekcie drużynę Łopuchowa. Natomiast zespół trampkarzy zdobył cenny punkt w derbowym meczu z Mosiną.

Juniorzy zrekompensowali się rywalom za dotkliwe porażki w poprzedniej rundzie, wygrywając 2-0. Od samego początku był to mecz walki w środkowej części boiska, oba zespoły stworzyły po kilka dogodnych sytuacji. Pierwszą bramkę dla podopiecznych Marka Wiórka strzelił Marcel Roskau, podczas zamieszania w polu karnym. Wynikiem 1-0 zakończyła się pierwsza połowa. Druga część meczu to lekka przewaga Lasu który podwyższył wynik na 2-0 autorem bramki był Adam Halicki. Pod koniec meczu gospodarze mieli jeszcze jedną sytuacje bramkową jednak Kowal nie potrafił umieścić piłki w pustej bramce.

Drużyna Trampkarzy w niedziele rozegrała mecz derbowy z odwiecznym rywalem za miedzy zespołem KS 1920 Mosina. Pikanterii dodawał fakt że w zespole z Mosiny grało dwóch byłych zawodników Lasu, Wojtek Fiołka i Kacper Buczko. Nie tylko oni odeszli z drużyny trampkarzy po rundzie jesiennej. Krzysztof Halicki odszedł do zespołu Warty Poznań, Paweł Zawada do Juniorów KS 1920 Mosina. Treningów nie wznowił kapitan Szymon Majewski z sobie znanych tylko powodów. Jednak w zespole jest jeszcze kilku zawodników na których można zawsze liczyć Filip Miś, Kuba Ignor, Adam Sołuda, Sebastian Leonarczyk, Kuba Koszela i Arek Stegnerski. To na nich opiera się trzon zespołu.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gości, którzy jednak nie potrafili umieścić  dłuższy czas piłki w bramce. Dopiero rajd Filipa Misia który ośmieszył Wojtka i Kacpra przy linii bocznej później kiwając trzech obrońców, zatrzymując się na czwartym który faulował go w okolicach 16 metra. Co się dzieje jak Miś wykonuje wolne?. Odpowiedź jest prosta bramka na 0-1 i zerwana pajęczyna z okienka bramki gospod . Pod koniec połowy Las nie wykorzystał jeszcze kilku sytuacji. Kapitalnie z dystansu uderzał Kuba Ignor i Adam Skołuda, myląc się o centymetry.

Druga połowa to walka głównie w środkowej części boiska, lekka przewaga zarysowała się po stronie gospodarzy i to oni z rzutu karnego strzelili wyrównującą bramkę. Sprawiedliwym remisem zakończyło się to spotkanie.

Kolejny mecz trampkarze rozegrają już w Czwartek w Dalewie o godzinie 14.00